Idealna herbata – Notes – 2.11.2016

6:36 CET

Jak parzycie herbatę?

Wiadomo, że każdy ma swój sposób. Co nie znaczy, że każdy jest dobry.

Założenie: Czarną herbatę należy parzyć przez 3 minuty w jak najwyższej temperaturze.

Idealnie pewnie by było użyć dzbanka. Najpierw go wygrzać wrzątkiem przez kilkanaście sekund, żeby woda na herbatę była już idealnie gorąca. Wylać wodę, wsypać herbę i zalać ją wrzątkiem. Po trzech minutach czaj jest gotowy.

Powyższe to idealna metoda. Ja się jednak do niej nie stosuję, bo mycie dzbanka jest raczej kłopotliwe.

Robię inaczej: Zalewam kubek wrzątkiem na kilkanaście sekund. Wylewam wodę. Wkładam torebkę z herbatą i znowu wlewam wodę. Kubek przykrywam spodkiem, żeby zawartość kubka ochładzała się jak najwolniej. Po trzech minutach wyjmuję torebkę, ale jej nie wyciskam, bo wyciskanie tylko psuje smak herbaty.

Et voilà!

7:05 CET

No to panowie z DPD się popisali. :)) Gdzieś czytałem, że w każdej firmie kurierskiej na sortowniach dzieją się jeszcze gorsze rzeczy.

7:26 CET

the-grand-tour

No i wychodzi na to, że w Polsce nie ma legalnego sposobu na oglądanie The Grand Tour.

W Amazonie to jednak nie myślą. Ich własna produkcja, od nikogo nie kupują licencji i nikt im nie zabrania emisji na cały świat.

A i tak se nie obejrzę: To jest tytuł Prime, Amazon Prime można wykupić, jeśli mieszkasz w jednym z kilku krajów (USA, UK i parę innych). Jak nie mieszkasz, to se możesz też wykupić, ale i tak nic nie obejrzysz, dopóki nie znajdziesz się w jednym z tych krajów.

Wypchaj się. Nie chcemy twoich pieniędzy.

Chcąc nie chcąc obejrzę pirata. Durny Amazon.

9:59 CET

Porównanie głośności rożnych narzędzi. Każde generuje hałas powyżej 100dB, niektóre zbliżają się niebezpiecznie blisko do progu bólu.

Wniosek: Ochrona uszu to konieczność. Nawet jeśli coś robi tylko przez chwilę.

Max Koluszky - 2016.11.02 07:50

Co o tym myślisz?

Poniższych pól nie musisz wypełniać.