Kategorie
Pytania i odpowiedzi

Jak zrobić zwrot do H&M? Ile trzeba czekać na pieniądze?

Jak zamówić kuriera?

Sklep hm.com oferuje możliwość zwrotu zakupionych u nich ubrań. Koszt to jedyne 3,90 zł, więc wydaje się, że czasem warto zamówić ciuchy w kilku rozmiarach, żeby mieć pewność, że w paczce znajdziemy takie, które będą na nas pasować.

Zwrot zamówisz dzwoniąc do firmy kurierskiej DPD, pod numer telefonu 22 571 52 80. Mogą zapytać o numer zamówienia w sklepie H&M, więc miej go przy sobie. Kurier zjawi się w umówionym terminie i odbierze od Ciebie paczkę.

Nie musisz płacić kurierowi. Koszt przesyłki do H&M (3,90 zł) zostanie odjęty od kwoty zwracanych Tobie pieniędzy.

Zwracane ubrania zapakuj w opakowanie, w którym przysłano je do Ciebie.

Ile trzeba czekać na pieniądze?

Hennes & Mauritz deklaruje, że zwrot pieniędzy nastąpi nie później niż 10 dni od otrzymania przez nich paczki. Czyli wspomniane 10 dni nie obejmuje czasu na dostarczenie do H&M zwracanych artykułów.

U mnie cały proces wyglądał tak:

  • 18 kwietnia: Zamówienie kuriera DPD.
  • 19 kwietnia: Odebranie przesyłki przez kuriera.
  • 4 maja: Mail z potwierdzeniem odebrania zwrotu.
  • 5 maja: Zaksięgowanie pieniędzy na moim rachunku bankowym.

Czyli od nadania przesyłki minęło 17 dni. Trochę długo. ale przypuszczam, że cały proces trwałby przynajmniej 3 dni krócej, gdyby po drodze nie wypadł długi weekend. Dostałem całą kasę, nic mi nie potrącili, oprócz wspomnianej wcześniej opłaty w wysokości 3,90 zł.

Na koniec dodam, że nie warto zamawiać kuriera przez stronę. Najlepiej od razu zadzwonić do DPD.

Więcej o H&M

Komentarze

Wpis wygląda na sponsorowany i niewiarygodny. Ostrzegam przed H&M.

Po czym wnosisz, że ktoś mi za ten post zapłacił? Nie wypowiadam się tu ani zbyt entuzjastycznie, ani zbyt krytycznie o H&M. To są moje doświadczenia i tyle.

A co jeśli kurier dhl nie zastał mnie w domu i paczka wróciła do HM? Zwrócą mi pieniądze?

Ania, pewnie po jakimś czasie by się do Ciebie odezwali z H&M, ale lepiej samemu się z nimi skontaktować. Albo wyślą ją ponownie, albo zwrócą pieniądze – mogą zażądać zapłaty za zwrot paczki / ponowne wysłanie.

Ja dokonałam zwrotu w sklepie stacjonarnym i już ponad tydzień czekam na pieniądze . Masz może jakieś doświadczenia z tego typu zwrotami??

Nie miałem, ale obstawiam że na pieniądze poczekasz jeszcze przynajmniej tydzień.

Wygląda to pewnie tak, że wszystkie „internetowe” zwroty sklep odsyła kurierem do magazynu i tam dopiero zapada ostateczna decyzja, więc wszystko zajmie tyle samo czasu co w przypadku odesłania ciuchów z domu (około dwa tygodnie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.