Czarne tło na YouTube

Niewiele osób wie, że tło na stronie YouTube można w łatwy sposób zmienić na czarne, dzięki czemu późną porą nie będziemy niepotrzebnie męczyć oczu.

Czytaj dalej »

Valerian i miasto tysiąca planet

Film zapowiadał się dobrze:

 • nakręcony na podstawie kultowego komiksu,
 • reżyser (Luc Besson) ma na koncie lubiany przeze mnie Piąty element,
 • film miał największy budżet w historii europejskiego kina (200 milionów dolarów albo nawet euro).

Jak wrażenia?

Czytaj dalej »

Jak przestać się spóźniać?

Mężczyzna spogląda na zegarek

Przez pół swojego życia wszędzie się spóźniałem: na zajęcia na studiach, do pracy, na spotkania z przyjaciółmi. Kiedy ktoś się gdzieś ze mną umówił, mógł być pewien, że przyjdę przynajmniej pół godziny po terminie.

To już przeszłość.

Czytaj dalej »

Czy powinno zostawiać się na noc telefon podpięty do ładowarki?

Nokia Lumia 800 - rozładowana bateria

Pewnie słyszeliście, że baterie li-ion (litowo-jonowe) źle znoszą stan pełnego naładowania. Niektóre źródła mówią, że ładując je za każdym razem do 90% pojemności, możemy wydłużyć ich życie nawet dwukrotnie. Moim zdaniem jednak nie powinniśmy zbytnio się tym przejmować. Przede wszystkim dlatego, że baterie są teraz wystarczająco trwałe, a telefony i tak wymieniamy coraz częściej, więc nawet najgorzej traktowana bateria nie zdąży się zużyć.
Czytaj dalej »

Tolerancja

Mamy teraz modę na tolerancję. No i wypada być tolerancyjnym. Niektórzy uważają się za tolerancyjnych i są nawet z tego dumni, szkoda że tak naprawdę tolerancyjni nie są.

Tolerancję można podzielić na kilka kategorii:

   Tolerancja, bo wypada – przy każdej okazji wspominam jaki to ja jestem tolerancyjny i nie przeszkadza mi, że on jest pedałem. Lepiej żeby ten gejuch znalazł szybko jakąś dziewczynę, ale tego nie powiem, bo przecież wyjdę na prostaka.
   Zauważam to, ale mi to zwisa (i powiewa) – mam to gdzieś, że ona jest lezbą. Nie moja sprawa.
   Prawdziwa tolerancja – kiedy ktoś mówi do ciebie „Widziałeś go?!” wskazując wzrokiem murzyna, a ty się rozglądasz dookoła i widzisz tylko faceta w skarpetkach w paski.

Ted

Japoński plakat filmu Ted

Przypuszczam, że pierwsze zebranie ludzi odpowiedzialnych za produkcję filmu Ted wyglądało mniej więcej tak:
– Hej, zróbmy film o pluszowym miśku, ale dla dorosłych. Będzie pił, ćpał i podrywał dupeczki!
Czytaj dalej »

Biuletyn nr 1 (20/2017)

Logo Pępka Internetu

Pępek Internetu

Wpadłem na pomysł, żeby w tych biuletynach gromadzić rzeczy, którymi się zajmowałem lub które zainteresowały mnie w ostatnim czasie. Chciałbym to wszystko mieć jakoś zebrane w jednym miejscu. Może w ten sposób to na coś komuś jeszcze się przyda.

Co słychać? – Zmiany, zmiany, zmiany:

 • Posty z Eksperta i Zakupy.PepekInternetu.pl przeniosłem na PepekInternetu.pl.
 • Trochę bawiłem się z wyglądem strony i zawartością sidebaru. Jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia, ale najbardziej martwi mnie to, że Google linkuje niekoniecznie do tych stron, na których mi zależy.
 • Opisałem moje doświadczenia ze zwrotem do H&M. Na pieniądze czekałem dosyć długo, więc trzeba liczyć się z tym, że nasza gotówka nie wróci do nas przez dłuższy czas.

Czytaj dalej »

Android – Jak wpisać znak euro (€)?

Wpisanie znaku euro (€) na klawiaturze smartfonu z Androidem jest sztucznie utrudnione. Na GBoard (klawiaturze od Google’a) trzeba:

Nacisnąć przycisk oznaczony symbolami ?123.
Trzeba nacisnąć przycisk oznaczony symbolami ?123

Czytaj dalej »

Zwrot do H&M – Ile trzeba czekać na pieniądze?

Sklep hm.com oferuje możliwość zwrotu zakupionych u nich ubrań. Koszt to jedyne 3,90 zł, więc wydaje się, że czasem warto zamówić ciuchy w kilku rozmiarach, żeby mieć pewność, że w paczce znajdziemy takie, które będą na nas pasować.

Czytaj dalej »

Co zrobić ze zużytymi żyletkami?

Wyobraźmy sobie co może się stać, kiedy jakaś przypadkowa osoba – czy to członek rodziny ugniatający śmieci w kuble, czy nurek śmietnikowy – trafi na żyletkę wrzuconą luzem, bez żadnej osłony. Hektolitry krwi na podłodze i chodniku! Auć! Tego z pewnością nikt z nas nie chce.

Musimy te żyletki jakoś zabezpieczyć. Niektóre opakowania zawierają w sobie przegródkę na zużyte ostrza. Jeśli takiej nie ma, to sami musimy zorganizować jakiś pojemnik.

Jako osoba, która ceni sobie prostotę, doszedłem do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem naszego problemu jest wrzucanie zużytych żyletek do małej plastikowej butelki po gazowanej wodzie. Ma ona wystarczająco mocne ścianki i praktycznie nic nie kosztuje. Metoda idealna.