Tolerancja

Mamy teraz modę na tolerancję. No i wypada być tolerancyjnym. Niektórzy uważają się za tolerancyjnych i są nawet z tego dumni, szkoda że tak naprawdę tolerancyjni nie są.

Tolerancję można podzielić na kilka kategorii:

   Tolerancja, bo wypada – przy każdej okazji wspominam jaki to ja jestem tolerancyjny i nie przeszkadza mi, że on jest pedałem. Lepiej żeby ten gejuch znalazł szybko jakąś dziewczynę, ale tego nie powiem, bo przecież wyjdę na prostaka.
   Zauważam to, ale mi to zwisa (i powiewa) – mam to gdzieś, że ona jest lezbą. Nie moja sprawa.
   Prawdziwa tolerancja – kiedy ktoś mówi do ciebie „Widziałeś go?!” wskazując wzrokiem murzyna, a ty się rozglądasz dookoła i widzisz tylko faceta w skarpetkach w paski.

Ted

Japoński plakat filmu Ted

Przypuszczam, że pierwsze zebranie ludzi odpowiedzialnych za produkcję filmu Ted wyglądało mniej więcej tak:
– Hej, zróbmy film o pluszowym miśku, ale dla dorosłych. Będzie pił, ćpał i podrywał dupeczki!
Czytaj dalej »

Biuletyn nr 1 (20/2017)

Logo Pępka Internetu

Pępek Internetu

Wpadłem na pomysł, żeby w tych biuletynach gromadzić rzeczy, którymi się zajmowałem lub które zainteresowały mnie w ostatnim czasie. Chciałbym to wszystko mieć jakoś zebrane w jednym miejscu. Może w ten sposób to na coś komuś jeszcze się przyda.

Co słychać? – Zmiany, zmiany, zmiany:

 • Posty z Eksperta i Zakupy.PepekInternetu.pl przeniosłem na PepekInternetu.pl.
 • Trochę bawiłem się z wyglądem strony i zawartością sidebaru. Jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia, ale najbardziej martwi mnie to, że Google linkuje niekoniecznie do tych stron, na których mi zależy.
 • Opisałem moje doświadczenia ze zwrotem do H&M. Na pieniądze czekałem dosyć długo, więc trzeba liczyć się z tym, że nasza gotówka nie wróci do nas przez dłuższy czas.

Czytaj dalej »

Android – Jak wpisać znak euro (€)?

Wpisanie znaku euro (€) na klawiaturze smartfonu z Androidem jest sztucznie utrudnione. Na GBoard (klawiaturze od Google’a) trzeba:

Nacisnąć przycisk oznaczony symbolami ?123.
Trzeba nacisnąć przycisk oznaczony symbolami ?123

Czytaj dalej »

Ile czasu trzeba czekać na pieniądze za zwrot do H&M?

Sklep hm.com oferuje możliwość zwrotu zakupionych u nich ubrań. Koszt to jedyne 3,90 zł, więc wydaje się, że czasem warto zamówić ciuchy w kilku rozmiarach, żeby mieć pewność, że w paczce znajdziemy takie, które będą na nas pasować.

Czytaj dalej »

Co zrobić ze zużytymi żyletkami?

Wyobraźmy sobie co może się stać, kiedy jakaś przypadkowa osoba – czy to członek rodziny ugniatający śmieci w kuble, czy nurek śmietnikowy – trafi na żyletkę wrzuconą luzem, bez żadnej osłony. Hektolitry krwi na podłodze i chodniku! Auć! Tego z pewnością nikt z nas nie chce.

Musimy te żyletki jakoś zabezpieczyć. Niektóre opakowania zawierają w sobie przegródkę na zużyte ostrza. Jeśli takiej nie ma, to sami musimy zorganizować jakiś pojemnik.

Jako osoba, która ceni sobie prostotę, doszedłem do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem naszego problemu jest wrzucanie zużytych żyletek do małej plastikowej butelki po gazowanej wodzie. Ma ona wystarczająco mocne ścianki i praktycznie nic nie kosztuje. Metoda idealna.

Kac Vegas – The Hangover

Jestem prostym człowiekiem i podobają mi się tego typu produkcje. Trudno mi właściwie wytłumaczyć co w tym filmie jest takiego, ale ubawiłem się na nim przednie. Szaleństwo, film kompletnie nieprzewidywalny. Dobra produkcja do obejrzenia w większym gronie.

Sequel można sobie darować

Fight Club – Podziemny krąg

Pamiętam, kiedy pierwszy raz miałem okazję obejrzeć ten film.

Środek nocy, chciało mi się spać, w TV właśnie zaczynał się Fight Club. Monolog głównego bohatera zaciekawił mnie na tyle, że przeszła mi ochota na sen i już nie mogłem się oderwać od telewizora aż do napisów końcowych.

Pulp Fiction

Nie wszystkie filmy Quentina Tarantino trzymają poziom, zwłaszcza te, w których zagrał, ale akurat Pulp Fiction uważam za majstersztyk!

Dialogi są mistrzowskie, a historia mega zakręcona!

Ludzie! Czy wy się dobrze czujecie?!

Zalecane przez adwokata.

UWAGA: Facebook jest już podmiotem publicznym. Wszyscy członkowie muszą publikować notatkę, jak ta.
Jeśli nie masz opublikowanego oświadczenia co najmniej raz, będzie on rozumiał, że technicznie zezwalasz na wykorzystywanie zdjęć, jak również informacje zawarte w Twojej aktualizacji statusu profilu.
Oświadczam, że nie dałem mojej zgody na facebooku użyć moich zdjęć ani jakichkolwiek informacji zawartych w moim profilu, moje aktualizacje i moje statusy!
Zróbcie kopiuj wklej! (teraz twój palec na tekst, kliknij kopiuj, post i wkleić. )
Nie udostępniaj!!!

Na Facebooku znowu nastąpił wysyp SPAMU.

Jeśli wkleiłeś powyższe oświadczenie, to mam dla Ciebie złą wiadomość – w oczach znajomych zrobiłeś z siebie ostatniego głupka. Wklejanie łańcuszków to jest szczyt głupoty i ignorancji.

Czytaj dalej »