Jak wpisać znak funta (£)?

Trudno w to uwierzyć, ale nie ma prostego sposobu na wpisanie znaku funta z klawiatury! W polskiej wersji Windows nie istnieje skrót klawiaturowy ani tzw. alt-kod, z pomocą którego udałoby się nam szybko wpisać ten znak.

Jeśli pilnie potrzebujesz umieścić gdzieś ten znak, po prostu zaznacz go, skopiuj i wklej w odpowiednie miejsce:

Zaznacz i skopiuj mnie! —>>> £ <<<— Zaznacz i skopiuj mnie!

Czytaj dalej »

Błąd aktualizacji Usług Google Play

Na ekranie pojawia się powiadomienie, że wystąpił błąd aktualizacji Usług Google Play lub podobny. Przy kolejnej próbie zaktualizowania wyżej wymienionych usług wyświetla się jakiś inny błąd, np. błąd połączenia z serwerem. Prawdopodobnie żadna z aplikacji nie chce synchronizować danych z naszego konta Google. Wydaje się, że nic się nie da zrobić, bo nie działa nawet sklep Google Play. Wylogowanie z konta Google nie pomaga. Restartowanie telefonu daje również zero skutku.

Co można zrobić? Czy uratuje nas już tylko przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych?

Z tym jeszcze poczekajmy.

Czytaj dalej »

Jak dobrać moc zasilacza PC?

Zasilacz uważam za część komputera, na której nie warto oszczędzać. Kiepskiej jakości zasilacze w najlepszym przypadku mogą spowodować niestabilne działanie komputera, po czym padną w najmniej odpowiednim momencie – w najgorszym przypadku mogą przy okazji spowodować uszkodzenie innych elementów komputera, tj. płyty głównej czy dysku.

Z drugiej strony nie ma sensu kupować najdroższego zasilacza na rynku, bo przepłacimy kilkukrotnie w stosunku do tego, co naprawdę jest nam potrzebne.

Na początek musimy znać swoje potrzeby. Każdy element komputera zużywa określoną ilość energii. Po zsumowaniu tych wartości i doliczeniu bezpiecznego marginesu – zawsze warto sobie taki zostawić – otrzymamy odpowiednią moc zasilacza.

Czytaj dalej »

Biurko Ikea Micke

Okładka instrukcji montażu biurka Ikea Micke

Potrzebowałem biurka. Miało być:

  • tanie,
  • małe,
  • w miarę solidne i trwałe.

Rozważałem trzy opcje:

  • marketowe biurko z płyty wiórowej,
  • biurko z Allegro,
  • biurko z Ikei.
Czytaj dalej »

Czy mocniejszy zasilacz zużywa więcej prądu?

Okazuje się, że niekoniecznie.

Dlaczego?

Zasilacze o mniejszej mocy zwykle zbudowane są z elementów gorszej jakości, przez co pracują mniej efektywnie – taki zasilacz będzie zużywał więcej energii, żeby dostarczyć tę samą moc do elementów komputera.

Czytaj dalej »

To już koniec “The Grand Tour” w obecnej formie

Jeremy w trakcie filmowania segmentów w studiu poinformował publiczność, że po 17 latach kręcenia programów motoryzacyjnych zdecydowali się z tym skończyć. Trzeci sezon The Grand Tour (w obecnej formie) będzie sezonem ostatnim.

Czytaj dalej »

IKEA – zakupy przez Internet

Ikea kreuje swój wizerunek na firmę, która wszystko zawdzięcza optymalizacji, usprawnianiu procesów produkcji i transportu swoich towarów. I dlatego jeszcze bardziej rozczarowujące okazały moje zakupy przez Internet na stronie ikea.com.

Czytaj dalej »

Jak pozbyć się starych mebli?

Logo Pępek Internetu

Dla wielu rozwiązanie wydaje się oczywiste: Wystarczy wynieść stare meble przed dom i ktoś je stamtąd na pewno odbierze. Niby tak, ale nie do końca, bo najpierw musimy sprawdzić terminy, a czasem nawet zgłosić taki zamiar odpowiedniej instytucji. Inaczej nasze stare graty mogą straszyć na ulicy całymi tygodniami, w skrajnym przypadku nawet jeszcze dłużej!

Czytaj dalej »

Data premiery 3. sezonu “The Grand Tour”

Znana jest już oficjalna data premiery 3. sezonu The Grand Tour. Pierwszy odcinek nowej serii zostanie udostępniony na Prime Video 18 stycznia.

Co obejrzymy w trzecim sezonie?

Czytaj dalej »

Mini One – opinia

Mini One

Nie lubię zwracać na siebie uwagi, nie kręcą mnie ciuchy w krzykliwych kolorach. Wolę wtapiać się w tło. Dlatego marka Mini zawsze była poza moim radarem. Na mój gust te auta mają zbyt krzykliwą stylizację: za dużo chromu, za dużo wypukłości na pokaz, wnętrze pełne niepotrzebnych dupereli. Pierwsze Mini by BMW miały też niepraktyczny licznik na środku deski, co dodatkowo jeszcze mnie do nich zniechęcało.

Ale…

Czytaj dalej »