Kategorie
Poradniki, przewodniki i instrukcje

YouTube – odtwarzanie z zablokowanym ekranem

Jednak można. Tylko trzeba to zrobić sposobem.

YouTube to nie tylko śmieszne filmiki z psami i kotami, ale też serwis pełen wykładów, podcastów, audiobooków, teledysków i nagrań koncertów. Aż kusi, żeby niektórych rzeczy posłuchać na telefonie w drodze do pracy czy przy sprzątaniu.

Niestety, w standardowej androidowej aplikacji YouTube nie ma możliwości odtwarzania nagrań w tle – wszystko się zatrzymuje w chwili, kiedy przełączmy się do innej aplikacji, pulpitu lub zablokujemy ekran.

Logo YouTube Premium

Jest jedno banalnie proste rozwiązanie, żeby tak się nie działo – trzeba wykupić YouTube Premium. Jednak w czasach, kiedy wszystko dookoła drożeje, wykupowanie kolejnej subskrypcji to nie dla każdego opcja godna rozważenia.

Do niedawna można też było odtwarzać filmiki w tle za pomocą alternatywnych aplikacji, jak utube, ale Google zablokował je wszystkie w swoim sklepie Play. Nie ma nawet sensu ściągać paczki z innego miejsca, bo aplikacja ma poblokowany dostęp do serwerów YouTube.

YouTube Music pozwala na odtwarzanie w tle, lecz ograniczone jest tylko do klipów z muzyką.

Istnieje jeszcze jedno proste rozwiązanie naszego problemu.

Otóż, jeśli otworzymy filmik w przeglądarce internetowej (Chrome, Firefox), zaczniemy go odtwarzać i wyjdziemy z przeglądarki, to odtwarzanie zatrzyma się, tak jak to ma miejsce w przypadku natywnej apki YouTube, ale wystarczy rozwinąć pasek powiadomień i z niego wznowić odtwarzanie!

Jedno wciśnięcie “play” i możemy słuchać dowolnego nagrania bez wydawania grosza :)

PS.

Jeśli znika nam powiadomienie z paska, trzeba włączyć wyświetlanie strony w trybie “desktop”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *