Wszystko inne

Biuletyn nr 1 (20/2017)

Logo Pępka Internetu

Pępek Internetu

Wpadłem na pomysł, żeby w tych biuletynach gromadzić rzeczy, którymi się zajmowałem lub które zainteresowały mnie w ostatnim czasie. Chciałbym to wszystko mieć jakoś zebrane w jednym miejscu. Może w ten sposób to na coś komuś jeszcze się przyda.

Co słychać? – Zmiany, zmiany, zmiany:

  • Posty z Eksperta i Zakupy.PepekInternetu.pl przeniosłem na PepekInternetu.pl.
  • Trochę bawiłem się z wyglądem strony i zawartością sidebaru. Jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia, ale najbardziej martwi mnie to, że Google linkuje niekoniecznie do tych stron, na których mi zależy.
  • Opisałem moje doświadczenia ze zwrotem do H&M. Na pieniądze czekałem dosyć długo, więc trzeba liczyć się z tym, że nasza gotówka nie wróci do nas przez dłuższy czas.

Czytaj dalej »

Idealna herbata – Notes – 2.11.2016

6:36 CET

Jak parzycie herbatę?

Wiadomo, że każdy ma swój sposób. Co nie znaczy, że każdy jest dobry.

Założenie: Czarną herbatę należy parzyć przez 3 minuty w jak najwyższej temperaturze.

Idealnie pewnie by było użyć dzbanka. Najpierw go wygrzać wrzątkiem przez kilkanaście sekund, żeby woda na herbatę była już idealnie gorąca. Wylać wodę, wsypać herbę i zalać ją wrzątkiem. Po trzech minutach czaj jest gotowy.

Powyższe to idealna metoda. Ja się jednak do niej nie stosuję, bo mycie dzbanka jest raczej kłopotliwe.

Robię inaczej: Zalewam kubek wrzątkiem na kilkanaście sekund. Wylewam wodę. Wkładam torebkę z herbatą i znowu wlewam wodę. Kubek przykrywam spodkiem, żeby zawartość kubka ochładzała się jak najwolniej. Po trzech minutach wyjmuję torebkę, ale jej nie wyciskam, bo wyciskanie tylko psuje smak herbaty.

Et voilà!

7:05 CET

No to panowie z DPD się popisali. :)) Gdzieś czytałem, że w każdej firmie kurierskiej na sortowniach dzieją się jeszcze gorsze rzeczy.

7:26 CET

the-grand-tour

No i wychodzi na to, że w Polsce nie ma legalnego sposobu na oglądanie The Grand Tour.

W Amazonie to jednak nie myślą. Ich własna produkcja, od nikogo nie kupują licencji i nikt im nie zabrania emisji na cały świat.

A i tak se nie obejrzę: To jest tytuł Prime, Amazon Prime można wykupić, jeśli mieszkasz w jednym z kilku krajów (USA, UK i parę innych). Jak nie mieszkasz, to se możesz też wykupić, ale i tak nic nie obejrzysz, dopóki nie znajdziesz się w jednym z tych krajów.

Wypchaj się. Nie chcemy twoich pieniędzy.

Chcąc nie chcąc obejrzę pirata. Durny Amazon.

9:59 CET

Porównanie głośności rożnych narzędzi. Każde generuje hałas powyżej 100dB, niektóre zbliżają się niebezpiecznie blisko do progu bólu.

Wniosek: Ochrona uszu to konieczność. Nawet jeśli coś robi tylko przez chwilę.

Notes – 30.10.2016

17:39 CET

Jakie jest moje zdanie na temat czasu letniego i przestawiania zegarków?

Jestem za, a nawet przeciw.

Chciałbym mieć jak najwięcej światła dziennego, kiedy odpoczywam, po pracy (po południu i wieczorem). Z drugiej strony ciężko znoszę to przestawianie wskazówek. Dlatego czas letni powinien obowiązywać przez cały rok. Ba! Uważam, że najlepiej by było, gdyby w Polsce przez cały rok obowiązywał czas UTC+3.

Ranki byłyby chłodne i ponure. Niektórym na pewno ciężko by było się zwlec z łóżka, ale po wyjściu z roboty mielibyśmy jeszcze kawał dnia do zagospodarowania. W lato i, co ważniejsze, w zimę. Nie tak jak teraz: wychodzę do pracy – jeszcze ciemno, wracam z pracy – już ciemno.

Notes – 29.10.2016

18:46 CEST

Do 18 listopada naprawdę już niedługo!

Trójka z Grand Tour udzieliła wywiadu dla LA Times.

Notes – 14.10.2016

3:52 CEST

Hejka!

Jednak zamierzam się wybrać na Noc w Instytucie Lotnictwa. Najwyżej zrobię szybkie kółko po terenie Instytutu i zawinę się do domu, jak nie będę miał dużo czasu. Ale być muszę, bo inaczej będę bardzo żałować.

Notes – 13.10.2016

4:08 CEST

Witam. No i już, kurde, jestem spóźniony. Ta robota mnie wykończy.

4:09 CEST

Z racji tego, że półkule ludzkiego mózgu są bardzo słabo ze sobą połączone istnieje teoria, że tak naprawdę w mózgu siedzą dwie osoby. Jedna, która może się komunikować ze światem, bo ma dostęp do ośrodka mowy i druga, niema i odcięta od świata, która tylko obserwuje co się dookoła dzieje i która może być tym, co nazywamy podświadomością.

Jak nie zapomnę, to poszukam coś więcej na ten temat.

Bez odbioru.

Notes – 12.10.2016

7:12 CEST

Czołem!

Dzień zacząłem od podcastu Tima Ferrissa, konkretnie od rozmowy z Mattem Mullenwegiem.

13:34 CEST

Leżakowanie piwa w puszce. Czy to ma sens? Jakoś nie jestem przekonany. Do tego, że piwo z Lidla może być dobre też nie.

19:39 CEST

W piątek 14 października odbędzie się kolejna edycja Nocy w Instytucie Lotnictwa. Poszedłbym, tylko raczej nie będę miał wtedy czasu. Szkoda, że tak późno się o tym dowiedziałem. :(

Notes – 11.10.2016

16:23 CEST

Witam. Wróciłem z roboty. Piję kawę.

16:25 CEST

Dzisiaj tramwaj, który jechał przed moim, zaliczył awarię. Motorniczy biegał po nim w tę i z powrotem.

Już myślałem, że nie pojedziemy. Wysiadłem i zacząłem iść w stronę skrzyżowania, ale okazało się, że wystarczyło tramwaj zrestartować. Wyświetlił parę krzaczków na tablicy i po chwili ruszył.

Sytuacja jak z żartu z autem informatyka, z którego trzeba wysiąść, a później do niego wsiąść ponownie, jeśli coś nie działa.

Madonna nie odpuszcza – Notes – 10.10.2016

3:51 CEST

Hola!

3:51 CEST

Madonna nie odpuszcza. Wczoraj słuchałem jej cały dzień.

15:40 CEST

Za każdym razem to samo. Idę do pewnej znanej fastfoodowej restauracji, coś zamawiam i zjadam, a po fakcie dochodzę do wniosku, że nie było warto.

Mister right – Notes – 9.10.2016

3:51 CEST

Siemka!

3:51 CEST

Dzisiaj mam fazę na Madonnę

3:54 CEST

Ten odwieczny poranny dylemat:

Prysznic teraz czy może będzie jeszcze kupa?

3:55 CEST

Też macie czasem wrażenie, że jesteście najmądrzejszymi ludźmi na świecie.

Ma złą wiadomość:

Ten najmądrzejszy to ja.

21:05 CEST

Siakieś nowe. Żywiec Szampańskie “z dodatkiem drożdży szampańskich”.

Dobre. Bardzo przejrzyste, słabo nagazowane, ale o łagodnym przyjemnym smaku.

Żywiec Szampańskie