Kategorie
Rozrywka i kultura

Prasa, którą jeszcze warto czytać

Oto krótka lista tytułów, które moim zdaniem warto czytać.

Przekrój

Przekrój to magazyn z długą tradycją. Zaczął być wydawany pod koniec II Wojny Światowej. Przez długi czas wychodził jako tygodnik i był dla Polaków, ale też inny przedstwicieli demoludów, czymś w rodzaju okna na świat, powiewem zachodu w smutnych czasach komunizmu. Niektórzy czytając go nauczyli się polskiego.

Po kilku latach zawieruchy Przekrój obecnie wychodzi jako kwartalnik. Cenię sobie ten tytuł za poczucie humoru i za to że nie dotyka tematów politycznych. Dostępny jest w pięknie wydanej formie papierowej, jak również przez stronę internetową – roczna subskrypcja kosztuje grosze. Dla mnie to odskocznia od codzienności, cenne źródło inspiracji, które skłania do myślenia.

Logo "The Guardian"

theGuardian.com

To strona zawierająca teksty z dwóch bardzo starych, niezależnych, lekko lewicowych brytyjskich tytułów: The Guardian i The Observer. Strona utrzymuje się z dobrowolnych wpłat, a wszystkie teksty są dostępne dla każdego.

Znajdziemy tutaj pełen przekrój tematów: od polityki, po biznes, reportaże, kulturę i sport.

The Economist

Economist to również stary, porządny angielski tytuł. Wbrew nazwie, nie dotyka tematów związanych wyłącznie z ekonomią. To magazyn z wartościowymi tekstami dotyczącymi polityki, biznesu, kultury i wielu innych spraw. Kawał dobrego dziennikarstwa. Szkoda tylko, że jest tak drogi.

Der Spiegel - logo

Der Spiegel

To bardzo wpływowy niemiecki magazyn. Lekko lewicowy. Jako jeden z niewielu ciągle jeszcze uprawia rzetelne dziennikarstwo śledcze. Wiele tekstów dostępnych jest również po angielsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *