Kategorie
Rozrywka i kultura

Co słychać w Nowym Świecie?

Subiektywna lista audycji wartych słuchania w radiu „Nowy Świat”.

Minął już grubo ponad miesiąc odkąd ruszyło radio Nowy Świat. Można powiedzieć, że jestem jego regularnym słuchaczem. Postanowiłem, że podzielę się z Wami moją listą ulubionych audycji. Oto ona:

Wszystko z Wojciechem Mannem

Wojtek Mann to stary radiowy wyjadacz i z czystym sercem mogę polecić każdą audycję prowadzoną przez niego, są to: wtorkowa Mała kawa, niedzielne Bez kolejki i szczególnie Poranna manna – nadawana w piątki między godz. 6 – 10, w której usłyszymy również Mariana, a gościnnie Michała Nogasia i Piotra Bukartyka.

Czytał Michał Nogaś

Jak już jesteśmy przy Michale Nogasiu, to jego audycji Czytał Michał Nogaś też warto słuchać. Dzięki niej odkryłem już kilka książek, na które inaczej nie miałbym szansy trafić.

Stulecie dziwów

Stulecie dziwów to program, w którym razem z Jerzym Sosnowskim i jego gościem cofamy się w czasie do jakiegoś interesującego wydarzenia w historii i przez godzinę poznajemy je ze szczegółami. Bardzo lubię tę audycję, bo nawet kiedy dyskusja jest na temat, który znam z innych źródeł i tak zawsze dowiem się z niej czegoś nowego. Z resztą, każda audycja, której gospodarzem jest pan Jerzy, jest superciekawa.

Punkt widzenia

W Punkcie widzenia gospodarz i zaproszeni goście rozmawiają na jakiś interesujący temat. Może to być kwestia szeroko pojętej tolerancji, praw człowieka – różnych społecznych i kulturalnych zagadnień. Lubię ten program, bo potrafi skłonić mnie do myślenia na tematy, którymi sam z siebie bym się nie zainteresował. Audycja nie ma stałego prowadzącego. Najczęściej na jego miejscu zasiadają: Jerzy Sosnowski, Beata Grabarczyk i Marek Kacprzak.

Raczek movie

Tomasz Raczek to ten pan od filmów. Kinem żyje i o kinie potrafi doskonale opowiadać. Wszystko to okraszone jest piękną muzyką (z filmów). Polecam! Co tydzień moja lista filmów do obejrzenia robi się coraz dłuższa.

Dzieci bluesa i Strumień zdumień

Co tu dużo mówić? Gust muzyczny pana Jana Chojnackiego bardzo mi pasuje. Ma też zawsze bardzo wiele do powiedzenia na temat puszczanej muzyki. Jego audycje zawsze potrafią poprawić mi humor.

Inne

Spośród innych audycji wartych obadania mogę jeszcze wymienić: Miłomuzomanię, Jej historię i Dźwiękowe kontrowersje.

Zachęcam do słuchania! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *