Kategorie
Poradniki, przewodniki i instrukcje

Tymczasowy adres e-mail

Jak i gdzie założyć tymczasowy adres e-mail? Na Mailinatorze!

Do korzystania z serwisu konieczna jest rejestracja – nic bardziej mnie nie zniechęca do jakiejś strony niż tego typu komunikaty.

Zwykle taką stronę natychmiast zamykam i nigdy do niej nie wracam, ale czasami jest tak, że po prostu bardzo potrzebuję informacji z danego miejsca. Wtedy się rejestruję, ale podaję fałszywy adres e-mail. No nie do końca fałszywy, bo maile z linkiem aktywacyjnym jednak mogę odebrać.

Używam tymczasowej skrzynki mailowej – w zupełnie innej domenie, z adresem zupełnie z czapy. Dzięki temu nie muszę się martwić, że trafią do mnie tony spamu.

Gdzie założę tymczasowego maila?

mailinator logo

W Mailinatorze – serwisie, który oferuje tymczasowe skrzynki w setkach różnych domen. Niektórzy administratorzy słyszeli o Mailinatorze są w stanie wyłapać konta, z @mailinator.com na końcu, ale to nie problem, bo zawsze można wybrać sobie jakąś inną mniej popularną domenę.

Rozwiązanie jest proste i wygodne. Należy tylko pamiętać, że Mailinator nie wymaga logowania i że dostęp do skrzynki ma każdy, kto zna adres maila.

Komentarze

Ja tam wolę: 10minutemail [kropka] com
Dostajemy prywatne konto pocztowe na 10 minut. Jak na razie tylko mi się nie sprawdził w jednym przypadku (tam gdzie loginem jest email…)

Tam admin raz na jakiś czas zmienia domenę, obsługa jest dużo prostsza i strona jest po polsku.

Na forach, np forumksiazki.pl często są na głównej stronie okienka logowania z wpisanym słowem „nick” lub nazwa użytkownika” i wpisanym hasłem pod gwiazdkami.
Wystarczy że jedna osoba odczyta programem revelation2 haslo spod tych gwiazdek i założy konto o nazwie „nick”.
Od tej pory każdy będzie mógł się na to konto zalogowac bez rejestracji czy wpisywania czegokolwiek, a jedynie klikając na „zaloguj” ;-)
zachęcam do zakładania takich kont na forach które oferują taką możliwość.

Co do mailinatora, to na wielu forach niestety już ta domena email jest zablokowana.

Ale pół biedy kiedy jednak muszę się zarejestrować na jakimś forum, odebrac maila i kliknąć w link aktywujący czy nawet wytężyć wzrok i umysł odczytując jakies zamazane captcha.
te czynności to kilka minut.
Szlag nie trafia jak po tym wszystkim dostaję informację, że konto musi być aktywowane przez administratora…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *