Kategorie
Poradniki, przewodniki i instrukcje

Panek CarSharing – Jak wynająć samochód?

Jak wynająć Toyotę w Panek CarSharing?

Panek CarSharing to usługa krótkoterminowego wynajmu auta. W Panku mamy do dyspozycji blisko 600 hybrydowych Toyot Yaris. Są one zaparkowane w różnych częściach Warszawy, więc jest duża szansa, że i w twojej okolicy zawsze jakaś się znajdzie.

Ile to kosztuje?

Płacimy jednocześnie za czas najmu (50 gr/min i 10 gr/min postoju) jak i przejechane kilometry (65 gr/km). Są to najniższe stawki w Warszawie. Po zakończeniu jazdy wszystko jest sumowane, a nasza karta jest automatycznie obciążana. Panek również gwarantuje, że w ciągu jednego dnia opłaty za czas najmu nie przekroczą 90 zł. Nie płacimy dodatkowo za paliwo.

Jak zacząć?

Najpierw instalujemy aplikację w telefonie. Dostępne są wersje na Androida i IOS. Następnie musimy się zarejestrować: podajemy niezbędne dane (imię, nazwisko, adres e-mail, nr prawa jazdy, itp.), przesyłamy zdjęcie prawa jazdy z zamazanymi niektórymi polami (zdjęciem, peselem i innymi). Na koniec podajemy dane karty płatniczej, klikamy w link aktywacyjny otrzymany mailem i czekamy na aktywację konta. Ta następuje zwykle szybko (kilkanaście minut do kilku godzin), ale jeśli zarejestrujemy się w czasie świąt lub długiego weekendu możemy sobie trochę poczekać. Tak było w moim przypadku i konto, które założyłem jeszcze przed Wigilią, aktywowano mi po 5 dniach. Peszek.

Aplikacja

Aplikacja na telefony z systemem Android jest w porządku. Jest możliwość zgłaszania zauważonych uszkodzeń i podgląd wcześniej zgłoszonych. Oceniamy też czystość auta. Przyczepiłbym się tylko do dwóch rzeczy: trochę za dużo jest „klikania”, bo aplikacja często nas dopytuje czy na pewno coś chcemy zrobić; potrafi też trochę się przytkać, kiedy na mapie wyświetlany jest większy obszar i widać wiele ikonek aut.

Auta

Do dyspozycji mamy wyłącznie hybrydowe Toyoty Yaris. Wyposażone są one w automatyczną bezstopniową skrzynię biegów (CVT), klimatyzację, czujniki i kamerę cofania. Auta łatwo jest odnaleźć na ulicy, bo wszystkie są białe, do tego karoseria oklejona jest z każdej strony naklejkami z logiem firmy. Bardzo podoba mi się to, że do rozpoczęcia jazdy zupełnie nie musimy dotykać kluczyka. Ustawiamy fotel, lusterka, wciskamy pedał hamulca i przycisk Start i jesteśmy gotowi do jazdy.

Bonusy

Do dyspozycji mamy kartę paliwową, dzięki której bezgotówkowo zatankujemy auto na stacjach Orlen i Bliska. Jeśli przed zatankowaniem wskazówka pokazuje mniej niż 25% zapełnienia baku, to otrzymamy 10 zł do wykorzystania na kolejne przejazdy. Bonus (30 zł) można dostać za umycie auta, ale to już jest bardziej skomplikowana operacja, wymagająca łączenia się z BOKiem przez WhatsApp i uzyskania zgody.

To chyba wszystko na dzisiaj. Za jakiś czas zamierzam napisać parę słów na temat konkurencji Panka. Chciałbym też opisać moje wrażenia z jazdy każdym z aut. Ale to później.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *