Firefox – jak usunąć x z karty

W mojej przeglądarce mam zawsze otwartych kilkanaście kart. Standardowo w Firefoksie przycisk zamykania karty (x) znajduje się na każdej z nich, przez co zostaje mniej miejsca na nazwę karty. Sam mam zwyczaj zamykania kart przez klikanie na nie środkowym przyciskiem myszy, więc te „iksy” były mi zupełnie zbędne i chciałem się ich pozbyć. Oto jak rozwiązałem problem.

Po krótkim googlaniu udało mi się dowiedzieć, że za wyświetlanie przycisków odpowiada opcja browser.tabs.closeButtons. Aby zmienić jej wartość, trzeba w pasku adresu wpisać about:config, a następnie w pole wyszukiwarki wstukać browser.tabs.closeButtons. Domyślną wartość (po jej dwukrotnym kliknięciu) zmieniamy na jedną z poniższych:

0 – krzyżyk będzie wyświetlany tylko na aktualnie wybranej karcie,
1 – przycisk zamykania na każdej z kart,
2 – brak przycisków,
3 – pojawi się jeden krzyżyk po prawej stronie paska z kartami.

Mi najbardziej odpowiada opcja nr 2, ale wam może podpasować inna. Polecam przetestowanie wszystkich i wybranie najwygodniejszej.

Max Koluszky - 2008.03.14 18:21

Wasze opinie

  1. Debili Exterminator:

    To już nie działa. Od wersji 30 coś wartości te są olewane, czyli użytkownik jest olewany. Na szczęście kogoś kogo to też wkur…ło napisał dodatek, żeby mogły nadal działać. Nazywa się on “Classic Theme Restorer”. Jest trochę napieprzony opcjami, ale po pewnym grzebaniu da się uzyskać wszystko co działało w starszych przyjaźniejszych dla ludzi wersjach.

  2. Max Koluszky:

    Wiele innych wcześniej działających ustawień teraz nie działa, np. te dotyczące historii przeglądania. Dobrze, że są osoby, które piszą takie dodatki dla Firefoksa, chociaż mam wrażenie, że jest ich coraz mniej. Niestety, Google ze swoim Chromem zdominował rynek, a ten już powoli staje się nowym Internet Explorerem – wiele rzeczy działa tylko w Chrome i w żadnej innej przeglądarce.

Co o tym myślisz?

Poniższych pól nie musisz wypełniać.