Kategorie
Poradniki, przewodniki i instrukcje

Jak wpisać znak € (euro) na klawiaturze?

Symbol € (euro) wpiszesz wciskając kombinację klawiszy ALT + …

Aby wpisać znak euro za pomocą klawiatury, można użyć kombinacji klawiszy:

  • prawy ALT + U
  • lub CTRL + ALT + U
  • CTRL + ALT + 5
  • na koniec można spróbować wcisnąć lewy ALT i trzymając go, kolejno wybrać z klawiatury numerycznej cyfry 0, 1, 2 i 8.

Potestuj sobie:

Komentarze

dzięki za pomoc!!! wszystkie inne formuły nie działały- ctrl alt U jest kluczem do zagadki! Co najśmieszniejsze znak € jest umiejscowiony na klawiszu numerycznym “5″, co wcale nie pomaga w rozwiązaniu problemu!

HA! a to ci dopiero :) Zawsze się zastanawiałam jak to wpisać inaczej niż z tablicy znaków albo kopiując z innego tekstu a tu proszę jaki banał! Dziś się natknęłam na tego bloga i już mi się spodobał :D Pozdrawiam Natalia

No i pasuje. dzięki Maku ;) nie wszyscy używają Windowsów.

A u mnie na wloskiej klawiaturze dziala prawy alt wciakany razem z 5, cale szczescie, ze sie udalo :) €€€ ;)

Dzięki za podpowiedź! niby ktoś kiedyś już pokazywał, ale pamięć mam wybiórczą ;) a tu
taka pomoc! Dlaczego € jest przy cyfrze 5 ? pomysł pijanego projektanta ;)
Dziękuję!

Cieszę się, że mogłem pomóc. A znaczek € jest na klawiaturze przy cyfrze 5, dlatego że komputery sprzedawane w Polsce mają amerykańską klawiaturę i w amerykańskim układzie klawiatury (konkretnie „EN – Amerykański międzynarodowy”) ten znak wprowadza się za pomocą kombinacji klawiszy Ctrl + Alt + 5.

08.02 jak pisałem komentarz i sprawdzałem wskazane opcje działało bo pisało mi €
ale nie sprawdzałem wysłanych wiadomości czy znak ten dochodzi właściwie zapisany
dziś przy usuwaniu starych wiadomości stwierdziłem ze znak € nie dochodzi a jedynie za cyfrą dociera znak zapytania ? tak wię kombinacje klawiszy owszem działają ale tylko do zapisania po wyslaniu zastępuje go znak ? — kto wie w czym problem ???
posiadam klawiature holenderską ,z góry dziękuje za ewentualną pomoc

To już nie jest wina układu klawiatury i wciskanej przez Ciebie kombinacji klawiszy. Znak zapytania zamiast znaku € pojawia się w wiadomości z powodu innego kodowania znaków, w jakim wiadomość została wysłana.

W programie pocztowym jest możliwość wyboru kodowania wiadomości. Najlepiej jest wybrać kodowanie UTF-8, bo ono jest najbardziej uniwersalne.

No i jeszcze jest kwestia tego, czy po drodze nasza wiadomość nie została jakoś zmodyfikowana. Problem może leżeć w konfiguracji aplikacji naszego adresata i kiedy ten wysyła do nas odpowiedź, mogą zadziać się dziwne rzeczy. To są często problemy nie do przeskoczenia, bo znak € nie znajduje się w podstawowej tabeli znaków (ASCII).

Czy możesz poszukać tej wiadomości w swoim folderze „Wysłane”. Czy tam znak € wyświetla się poprawnie? Jeśli tak, to wina leży raczej po drugiej stronie.

U mnie (E) daje € w Wordzie, ale na tej stronie nie.

To że znak € jest pod piątką to jest zemsta amerykanów (windowsa microsystemu) i wszystko, czemu znaczek $ jest pod czwórką i działa .

prawy alt i u
działa!!!!!
Dzięki!!!
korzystam z laptop toshiba klaw.qwertzu windows 7 de

€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€

U MNIE DZIAŁA CTRL+ALT+u=€€€€ lewy jaki prawe klawisze windows 7H. P. 32bit

€ > ctrl+alt+5 działa na klawiaturze angielskiej i dlatego tam jest.

z literką U działa na polskiej programisty.

brawo na win10 oczywiście nie ma nawet takiej informacji – potwierdzam, klawisz 5 ma znak € ale oczywiście żadna kombinacja nie działa jedynie alt/ctrl U

kompletna KOLEJNA kpina microsoftu – ta firma powinna byc spacyfikowana

Zapomniałam, jak to się robiło :) Dzięki. Działają wszystkie formy poza CTRL + ALT + 5 – sprawdziłam możliwe kombinacje i nic. Ale ważne, że reszta łapie ;-)

AvatarSuper!€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€komentarz:

Super! €€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€

Wszystko zależy od układu klawiatury i systemu operacyjnego (Windows czy Linux). W układzie klawiatury „polski programisty” działa prawy alt + u (€ – o! działa) lub ctrl + alt (prawy lub lewy) + u (€ – znowu działa!). Wyjaśnienie, dlaczego znak € jest na klawiaturze na klawiszu 5 jest podane w jednym z komentarzy powyżej.
Ja pracuję na laptopie z Windowsem i klawiaturą w układzie „polski programisty” (pewnie, jak większość przeciętnych użytkowników komputerów w Polsce).

kombinacja klawiszy CTRL + ALT + 5
DZIAŁA lecz tylko gdy klawiatura jest przestawiona na angielską
Po wybraniu polskiej ten skrót nie działa

Na klawiaturze English UK i polskiej także trzymając wciśnięty LEWY alt wystukać na klawiaturze numerycznej numer 0128 i zwolnić wciśnięty alt. Dopiero po jego zwolnieniu pojawia się znak €. U mnie działa tylko ten sposób :(

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *