Kategorie
Poradniki, przewodniki i instrukcje

Netflix i nauka języków obcych

Netflix ma specjalną stronę, na której znajdziemy listę tytułów do odtworzenia w danym języku.

Ostatnio postanowiłem, że na poważnie wezmę się za naukę języka obcego. Jestem wrogiem studiowania podręczników – dla mnie jest to bardzo nienaturalny i mało efektywny sposób nauki. Wierzę, że dużo lepszym sposobem jest jak najczęstszy kontakt z językiem i nauka niejako przy okazji: czytanie w oryginale artykułów w sieci, słuchanie audio fiszek i audiobooków, czytanie książek jednocześnie w dwóch wersjach językowych oraz oglądanie filmów ze ścieżką w języku obcym i napisami po polsku (ew. obcojęzycznymi).

Jeśli chodzi o tę ostatnią opcję, to bardzo pomocny może być Netflix. Jedyny problem to znalezienie filmu lub serialu z odpowiednią ścieżką dźwiękową. Z jakiegoś powodu serwis skąpi nam informacji o dostępnych wersjach audio i napisów – brakuje ich w opisie filmu, a listę dostępnych wersji językowych możemy sprawdzić dopiero po rozpoczęciu odtwarzania.

Ale jest na to sposób!

Netflix - lista filmów po niemiecku
Netflix – lista filmów po niemiecku

Na Netfliksie jest jeszcze specjalna strona, która pozwala nam odnaleźć tytuły w odpowiedniej wersji. Jest tylko jeden feler – lista nie jest pełna, bo w każdym sortowaniu pokazuje tylko pierwszych kilkadziesiąt tytułów, ale lepsze to niż nic. :)

Miłego oglądania! (i nauki przy okazji) ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *