Kategorie
Rozrywka i kultura

Love, Death & Robots

Jedna z niewielu Netfliksowych serii, które da się obejrzeć.

Większość rzeczy na Netfliksie jest dla mnie niestrawna. Prawie wszystko jest głupie albo nudne, albo głupie i nudne. Może z kilkoma wyjątkami. I „Love, Death & Robots” jest jedną z tych perełek, dla których warto wykupić Netfliksowy abonament.

Love, Death & Robots” to zbiór krótkich historyjek w klimacie science-fiction. Scenariusz każdego odcinka ma innego autora. Każda z części jest zrobiona w innym stylu i przez innych ludzi. I to jest super! Cała seria jest pełna odlotowych pomysłów, których nie ograniczają bohaterzy, styl, czas i miejsce akcji.

Każdy odcinek nie trwa więcej niż kilkanaście minut. I każdy z nich jest próbą odpowiedzenia na jakieś pytanie z serii „Co by było, gdyby… ?”.

Akcja toczy się szybko i bez zbędnych dłużyzn. A po obejrzeniu odcinka, zawsze zostaje nam jeszcze jakaś myśl do przetrawienia.

Mam wrażenie, że większości z tych szortów nigdy byśmy nie zobaczyli, gdyby Netflix nie sypnął groszem. To chyba jedna z niewielu wartościowych produkcji w jego historii. Poza nią na podobnym (lub wyższym) poziomie jest jeszcze Black Mirror.

Moje ulubione odcinki jak dotąd to:

  • The Witness
  • Helping Hand
  • When the Yoghurt Took Over
  • Lucky 13

Polecam.

PS – Podobno druga seria jest już w produkcji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *