Kategorie
Pytania i odpowiedzi

FOREX – Dlaczego spready skaczą w nocy?

Zastanawialiście się dlaczego koło 22:00 spready skaczą z kilku do kilkudziesięciu/kilkuset punktów?

Chociaż na foreksie można grać praktycznie całą dobę, przez pięć dni w tygodniu, to główne rynki (np. londyński) są zamknięte między godziną 22:00 a 2:00. W tym czasie płynność jest minimalna. Jest mało ofert po obu stronach tabeli i spread naturalnie rośnie.

Kategorie
Pytania i odpowiedzi

Jak kupować taniej w H&M?

Jak dostać dodatkowy rabat lub inny bonus?

Nie jestem kimś kto maniakalnie śledzi trendy w modzie, ale lubię markę H&M za to, że sprzedaje porządne ubrania w rozsądnej cenie. Chociaż przyznaję, że tak jak każdy, wolę płacić za nie mniej niż więcej.

Kategorie
Pytania i odpowiedzi

Czy warto kupować duże paczki?

Towary sprzedawane w dużych opakowaniach w przeliczeniu na sztukę, litr, kilogram wydają się być tańsze. Jednak czy to się zawsze opłaca?

Towary sprzedawane w dużych opakowaniach w przeliczeniu na sztukę, litr, kilogram wydają się być tańsze. Jednak czy to się zawsze opłaca?

Kategorie
Pytania i odpowiedzi

Czego nie powinno być w czekoladzie?

W prawie każdej masowo produkowanej czekoladzie znajdziemy mnóstwo mniej, lub bardziej, sztucznych dodatków: emulgatorów, różnych konserwantów i od tego nie uciekniemy.

W prawie każdej masowo produkowanej czekoladzie znajdziemy mnóstwo mniej, lub bardziej, sztucznych dodatków: emulgatorów, różnych konserwantów. Od tego nie uciekniemy, chyba że jesteśmy skłonni zapłacić kilka razy więcej za czekoladę robioną w małej wytwórni.

Kategorie
Pytania i odpowiedzi

Dlaczego gwiazdy mrugają?

Czy gwiazdy mrugają czy nie? Jeśli tak, to dlaczego?

Czy kiedyś w środku nocy spojrzałeś na bezchmurne niebo i zdawało Ci się, że gwiazdy migoczą? Dobrze Ci się zdawało!

Kategorie
Pytania i odpowiedzi

Po co facetom sutki?

Wynika to ze sposobu w jaki rozwija się płód w ciele matki. Najpierw powstają sutki, a dopiero później …

Powszechnie wiadomo, że płeć płodu można rozpoznać dopiero po pewnym czasie od zapłodnienia. Wszystko dlatego, że przez pierwsze sześć tygodni męskie i żeńskie zarodki rozwijają się dokładnie tak samo.

Dopiero po szóstym tygodniu, pod wpływem hormonów, chłopcy zaczynają nabierać męskich cech. Tylko tak się składa, że sutki u ludzi tworzą się przed upływem szóstego tygodnia ciąży i właśnie stąd wzięły się one u mężczyzn.

Dodam też, że męskie sutki nie są wcale ułomne – one też są zdolne produkować mleko! Zdarza się, że tuż po porodzie, u męskich noworodków – pod wpływem hormonów matki – pojawia się laktacja. Dorośli mężczyźni w pewnych warunkach również potrafią produkować mleko. Zwykle tego przyczyną są zaburzenia hormonalne (niedobór testosteronu).

Fot. Bebop7 (CC)

Dlaczego gwiazdy migoczą?

Kategorie
Pytania i odpowiedzi

Funkcja czy funkcjonalność?

Nie mylmy funkcjonalności z funkcją. To dwie różne rzeczy!

Kategorie
Pytania i odpowiedzi

Jaki olej jest najlepszy do smażenia?

Najlepszy olej do smażenia to taki, który dobrze znosi wysokie temperatury.

Rzepakowy, palmowy lub z pestek awokado, bo te są najbardziej odporne na wysokie temperatury (mają wyższą temperaturę dymienia). Do smażenia nie polecam oliwy z oliwek i oleju słonecznikowego.

Autorem zdjęcia jest Lemone (CC)

Kategorie
Pytania i odpowiedzi

Dlaczego woda z czajnika ma gorszy smak?

Jest kilka przyczyn, dla których woda zmienia smak po jej przegotowaniu.

Przegotowana woda traci smak, ponieważ w procesie gotowania ulatują rozpuszczone w niej gazy (tlen, dwutlenek węgla), wytrącają się też z niej różne minerały. Temperatura wody również ma wpływ na to, jak odczuwamy różne smaki. Dlatego nawet nieprzegotowana ciepła woda smakuje inaczej niż zimna. Smak przegotowanej wody podobno można poprawić przez ponowne nasycenie jej gazami. Zrobimy to przelewając wodę do butelki do około 3/4 jej pojemności, zakręcając ją i mocno nią potrząsając przez jakiś czas.

Autorem zdjęcia jest Schekinov Alexey Victorovich (CC)

Kategorie
Pytania i odpowiedzi

Jak zapisywać daty – 29 styczeń czy 29 stycznia?

Zapisywanie dat sprawia wielu osobom sporo kłopotów.

29 stycznia – Zasada jest prosta: Nazwy miesięcy w datach piszemy tak, jakby pomiędzy liczbą a nazwą miesiąca znajdowało się słowo dzień, czyli 29 dzień stycznia, spotkajmy się 5 dnia czerwca. Niedowiarkom polecam lekturę objaśnienia w poradni językowej PWN (jeszcze tutajtu).